Haftada 30 Ders
Her Pazartesi Başlar
Sınıf Mevcudu – Ortalama 8 Öğrenci (Max 12)
Asgari Kurs Süresi – 2 Hafta
Minimum Yaş – 18 Yaş
Kurs Seviyeleri – Orta ve İleri Seviye

Malta TOEFL İngilizce kursun ilk gününde öğretmenler öğretim hedefleri belirlemek ve bir değerlendirme yapmak için öğrencilerle ortak bir kararlar alırlar. Malta TOEFL İngilizce kursları ile öğrencilere özel sınav beceri ve stratejileri anlatılır.

Malta TOEFL sınav hazırlık İngilizce kursları yanı sıra öğrencinin genel İngilizce dil becerilerini geliştirmek için tasarlanmıştır. Malta TOEFL sınav hazırlık İngilizce TOEFL sınavın tüm yönleri işlenir. Düzenli TOEFL test sınavları yapılarak öğrencinin ilerlemesi takip edilir. Öğrencilerin eksik konuları belirlenir. O konuların ilerlemesi sağlanır.

TOEFL (Yabancı Dil İngilizce Sınavı), Amerikan İngilizcesi üniversite düzeyinde kullanabilme ve anlayabilme yeteneğini ölçen bir sınavdır. Amerika üniversiteleri başvuru yapmak isteyen öğrencilerden TOEFL sınav sonucunu ister.

TOEFL (Test of English as a Foreign Language)

1.Bilgisayarlı Test (TOEFL® CBT) Sınavı dört bölümden oluşur. Bu bölümler okuduğunu anlama, gramer bilgisi, dinlediğini anlama ve yazma yeteneklerini değerlendirir. Dinleme ve gramer bilgisi bölümlerindeki sorular genelde zordur.

2.Yazılı test (TOEFL® PBT), İnternet üzerinden testin verilemediği sınav merkezlerinde ya da İnternet üzerinden testi tercih etmeyenlere seçenek sağlamak amacıyla uygulanır. Bu test de bilgisayarlı testin okuduğunu anlama, gramer bilgisi, dinlediğini anlama ve yazma alanları ölçer, fakat bilgisayarlı testten daha çok sayıda soru içerir ve yazılı kısmın puanı test kısmından ayrı değerlendirilir.

3.İnternet Üzerinden Test (TOEFL® iBT), 2006 yılından beri uygulanmaktadır. Bu sınav biçiminde dil bilgisi bölümü kaldırılmış; ama yeni olarak bir konuşma yeteneği bölümü eklenmiştir. Dört bölümden oluşur: Okuma, Dinleme, Konuşma ve Yazma.