Haftada 30 ders
Kurslar her pazartesi başlar
Sınıf mevcudu – ortalama 8 öğrenci (max 12)
Asgari kurs süresi – 2 hafta
Minimum yaş – 18 yaş
Kurs seviyeleri – Orta – İleri

Malta IELTS  İngilizce Kursları öğrencileri 20 ders Genel İngilizce Standart Kursuna devam ederler. Malta IELTS İngilizce Sınavına özel 10 ders hazırlık sınıflarına katılırlar. Öğrenciler Malta’da IELTS İngilizce sınavına katılabilirler. Malta IELTS dersin ilk gününde öğretmenler öğretim hedefleri belirlemek ve bir değerlendirme yapmak için öğrencilerle ortak bir kararlar alınır. Malta IELTS İngilizce kursları ile öğrencilere özel sınav beceri ve stratejileri anlatılır.

Malta IELTS  İngilizce kursları bazı Malta dil okullarında 8-12 hafta şeklinde verilmektedir. IELTS  İngilizce kursları öğrencilerin İngilizce seviyelerinin orta ve orta üstü olmalarını ister. Öğrenciler yeterli değil ise genel İngilizce kurslarına önce devam eder, İngilizce seviyelerini yükselttiklerinde IELTS  kurslarına başlar.

ELTS (International English Language Testing Sistemi), Malta IELTS İngilizce iletişim testine girenlerin yeteneğini ölçer. (dinleme, okuma, yazma ve konuşma). 1989 yılından bu yana, IELTS dünya çapında güvenilir olmuştur. Malta IELTS 6.000 ‘den fazla öğretim kurumları, yurtdışı üniversite fakülteleri, devlet kurumları ve dünya çapında meslek kuruluşları İngilizce iletişim yeteneği bir güvenilir ve geçerlidir göstergesi olarak IELTS puanları tanır.

Malta IELTS İngilizce Akademik ve Genel Eğitim Modülleri;

  • Akademik Eğitim modülü, adayların lisans veya lisans üstü programlarda eğitim almaya ne kadar hazır oldukları ölçülür.
  • Genel Eğitim modülü ise başka bir ülkeye göç etmek ve çalışmak isteyen adayların genel iletişim kurma becerileri ölçülür.

Her iki modül de listening (Dinleme), reading (Okuma), writing (Yazma) ve speaking (Konuşma) olmak üzere 4 bölümden oluşur. Sınav konuşma bölümü hariç toplam 2 saat 45 dakikadır. Konuşma bölümü ise 12-14 dakika sürmektedir

Her bölüm 1-9 arasında tam veya buçuklu olarak (6.0-6.5 gibi) puanlandırılır. Tüm puanlar eşit ağırlıklı olarak dikkate alınır ve Overall Band Score hesaplanır.

Malta IELTS İngilizce sınav puanı Avustralya, Yeni Zelanda, Kanada, ABD ve İngiltere dahil birçok ülkede üniversiteler tarafından kabul edilmektedir.